В Італії шукають "нульового пацієнта": невідомо, хто стоїть за спалахом вірусу

24.02.2020, 13:28
В Італії шукають
Фото: ЕРА

В Італії інфекціоністи разом із поліцією в оперативному режимі намагаються з'ясувати, як до країни потрапив коронавірус COVID-19, після чого в провінціях Ломбардія і Венето почався його спалах. Перший інфікований (або інфіковані) патогеном із КНР поки не знайдені, пише Corriera della Sera.

Спочатку підозра впала на 38-річного чоловіка з містечка Кодоньо: у нього діагностували перший випадок захворювання в Ломбардії. Цей співробітник компанії Unilever спілкувався з приятелем, який в січні приїхав з Китаю, і міг підхопити вірус від нього. Проте тести на антитіла не підтвердили версію.

Зараз проходить перевірка інших потенційних носіїв у Кодоньо через їхні контакти: починаючи з найближчих членів сім'ї (дружина/чоловік, діти), переходячи до батьків, друзів, колег, сусідів у літаку або поїзді.

Кодоньо - практично передмістя Мілану; якщо носій побував/побуває у цьому місті з населенням близько 1,5 млн осіб, побороти спалах буде складніше.

Зараз 10 містечок у Ломбардії і Венето ізольовані через спалах COVID-19.

ДОВІДКА. Нульовий пацієнт - перший, хто заразився у популяції. На глобальному рівні у випадку з COVID-19 це, ймовірно, хтось з Уханю. Первинні пацієнти - ті, хто заразилися від нульового. Стосовно Італії, нульовий пацієнт - той, хто привіз вірус до країни. Така людина могла б вказати на джерело захворювання і можливі шляхи розповсюдження.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина