10.08.2018, 10:54

В Іспанії придумали, як безграмотній бабусі розрізняти номера

В Іспанії придумали, як безграмотній бабусі розрізняти номера - Фото
Фото: Pedro Ortega

За даними ЗМІ, 74-річна Енкарна Алес пішла зі школи в вісім років, щоб працювати, вона до цих пір не вміє читати і писати

Реклама
Реклама

Іспанець протягом останніх 20 років допомагає своїй неписьменній бабусі користуватися телефоном, малюючи картинки. Про це повідомляє Бі-бі-сі Україна.

74-річна Енкарна Алес залишила школу у вісім років, щоб працювати, вона не вміє читати і писати.

Реклама

Жінка любить телефонувати друзям і родичам, але не може прочитати імена поруч з номерами в телефонній книзі.

За даними видання, Педро Ортега в 11 років почав малювати поруч з ними малюнки, щоб бабуся могла запам'ятати, де чий номер.

Малюнки стали вірусними в соцмережах. "Одного разу ми з батьком поїхали до бабусі з дідусем, щоб записати для них телефони друзів. Але я зрозумів, що це не допоможе моїй бабусі, оскільки вона не зрозуміє літери", - сказав Ортега.

Він зазначив, що на кожній сторінці і для кожного номера малював фотографію, яка, допомагала ідентифікувати особу, якій вона хоче подзвонити.

"Над цим ми думали разом. Вона говорить щось унікальне про кожну людину, і я малюю це для неї. Ця система у нас уже двадцять років", - пояснив Ортега.

Його бабуся родом з Лінареса в південному регіоні Андалусія (Іспанія).

Реклама

"Вона була змушена покинути школу у віці восьми років, щоб піти працювати в пекарні, для того щоб забезпечити сім'ю, так вона не отримала освіти. Їй платили їжею для сім'ї, а не грошима", - уточнив чоловік.

За даними інституту національної статистики, близько 700 тисяч іспанців не можуть читати і писати, а з тих, хто неписьменний, 400 тисяч осіб старше 70 років.

"Кожен раз, коли я повертаюся додому, я сідаю і малюю їй нові картинки", - сказав 31-річний Ортега.

З0 березня 2017 року в Україні а межею бідності знаходилися близько 60% жителів.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама