В Ірані понад 300 осіб померли від "лікування" коронавірусу спиртом - AP

У мусульманському Ірані, де вживання алкоголю суворо заборонене законами шаріату, близько 300 осіб померли і більше 1000 завдали шкоди здоров'ю різного ступеня тяжкості після того, як випили метанолу для "лікування" або "профілактики" коронавірусної хвороби. Про це з посиланням на іранські ЗМІ пише агентство Associated Press.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Джерело уточнює, що в країні в соцмережах поширюються фейки про ефективність такого "способу лікування", засновані зокрема на повідомленні британського таблоїду Daily Mail, що якийсь шкільний учитель і інші "вилікувалися за допомогою віскі і меду".
У поєднанні з повідомленнями про необхідність використання дезінфікуючих засобів для рук на основі спирту частина іранців почала вважати, що алкоголь, якщо прийняти його всередину, також вб'є вірус в організмі. На тлі попиту на алкоголь місцеві "самогонники" продають украй токсичний метанол.
Читайте також: Хворі на COVID-19 найбільш заразні в перший тиждень з початку симптомів - медики
На 27 березня в Ірані діагностовано майже 30 000 випадків захворювання, понад 2200 смертей і 10 400 видужань. Це найбільш заражений регіон на Близькому Сході. На Заході сумніваються в достовірності даних з Ірану і вважають, що влада країни може приховувати масштаби епідемії.
- В кінці 2019-го в Ухані (КНР) почався спалах інфекції COVID-19: її викликає коронавірус SARS-CoV-2.
- У світі вже понад півмільйона діагностованих заражених, понад 24 000 чоловік померли, на 100 000 більше - одужали.
- Спалахи захворювання пішли з КНР до Ірану та Італії, потім перемістилася до Іспанії і ФРН. Зараз основне вогнище - в США.
- Вакцини і визнаного ВООЗ специфічного лікування COVID-19 поки немає.
- Ось поради, як захиститися і що робити, якщо заразився.
Читайте також: Два тижні до піку в США. Прогноз щодо жертв коронавірусу - понад 81 000: аналіз
Комментарі