RU

В Єгипті опозиція закликала до загального страйку

31.01.2011, 10:10

Єгипетська опозиція закликала населення країни провести сьогодні загальний страйк, а у вівторок - "марш протесту мільйонів". Це звернення до співгромадян прозвучало сьогодні на центральній площі Каїра, де, незважаючи на введення комендантської години, всю ніч провели десятки тисяч демонстрантів. Вони заявляють, що залишаться на цьому місці аж до відставки президента Хосні Мубарака.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, площа оточена солдатами і армійською бронетехнікою, однак зіткнень між військовослужбовцями і учасниками акції протесту не відбувається. Демонстранти братаються з солдатами і роздають їм їжу. На площі звучить гасло: "Армія, вибирай між Єгиптом і Мубараком!".

Протестуючі, керівництво якими поступово переходить до опозиційних політиків, що об'єднуються, відкинули нові ініціативи президента, що полягають у зміні уряду і обіцянках економічних реформ.

Нагадаємо, масові маніфестації у столиці Єгипту Каїрі та інших містах почалися 25 січня. Учасники масових демонстрацій вимагали лібералізації політичної системи і поліпшення економічної ситуації. Протестуючі вступили у зіткнення з поліцією. У п'ятницю у країні була введена комендантська година. На вулиці міст увійшли війська і бронетехніка.

У суботу президент Єгипту Х.Мубарак оголосив про відставку уряду. Новий повинен сформувати екс-міністр цивільної авіації Ахмад Шафік.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини