В Естонії звинуватили Росію у фальсифікації історії

03.02.2020, 09:36
В Естонії звинуватили Росію у фальсифікації історії - Фото
Урмас Рейнсалу (Фото: EPA/Stephanie Lecocq)

Раніше в Естонії зібралися прийняти заяви із засудженням РФ за спроби трактувати історію Другої світової війни так, як це вигідно Москві

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу звинуватив РФ у фальсифікації історії в зв'язку з заявою про невизнання Тартуського мирного договору. Про це повідомляє Postimees.

Коментуючи заяву представника МЗС РФ про те, що Тартуський мирний договір нібито "є недійсним і належить історії", Рейнсалу сказав, що він "є дійсним, а правова наступність діє".

"Фальсифікація історії Росією, яка заперечує анексію Естонії, означає виправдання політики сфер впливу і політики насильства тоталітарних режимів. Естонська Республіка це засуджує", - заявив Рейнсалу.

  • Тартуський мирний договір був підписаний 2 лютого 1920 року в місті Тарту між РРФСР і Естонією. Тоді до складу Естонії увійшли частина Ленінградської і Псковської областей. Його положення стали основою діючої конституції Естонії. Але в 1944 році ці території повернулися до складу Радянської Росії, коли Естонія вже була під владою СРСР. У 2005 році Естонія послалася на дію Тартуського мирного договору в законі про ратифікацію підписаних договорів з РФ про сухопутний і морський кордон. У Росії вирішили, що визнання таких договорів дозволить Естонії пред'являти РФ територіальні претензії в майбутньому, а тому вона відкликала свої підписи під угодами.
  • У листопаді 2019-го спікер Рійгікогу Хенн Пиллуаас заявив, що Росія анексувала близько 5% території Естонії.
  • 1 січня 2020-го пропагандистське агентство РФ Sputnik припинило діяльність в Естонії.
  • Раніше в Естонії зібралися прийняти заяви із засудженням РФ за спроби трактувати історію Другої світової війни так, як це вигідно Москві.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами