RU

В арабському світі сьогодні "День гніву"

04.03.2011, 10:15
В арабському світі сьогодні
403cd618bf3399d0340f545ddefedcad.jpg

В арабському світі сьогодні "День гніву"
Сьогодні в арабських столицях майже повсюдно пройдуть масові "Дні гніву".

Як передає канал "Вести", у Тріполі противники режиму полковника Муаммара Каддафі зберуться у мечетях, які стануть головними вогнищами протестів. Перехід мусульманського духовенства на бік демонстрантів невигідний владі і, швидше, підходи до мечетей будуть блоковані силами безпеки.

Водночас у східних районах, що звільнилися, п'ятниця буде ознаменована початком озброєного походу на міста Рас-Лануф, який досі залишається у руках прихильників М.Каддафі, і сусідній Сирт.

Бурхливі події також очікуються у Йемені, де опозиційні сили, що згрупувалися навколо "Демократичного форуму", збираються продемонструвати, що на їхньому боці перебуває більшість народу.

У Багдаді глава ліберально-патріотичного блоку "Аль-Іракія" Айяд Алауї та радикальний шиїтський імам Муктада ас-Садр виступили зі спільною заявою на підтримку протестного руху і вимагали від Прем'єр-міністра Нурі аль-Маліки змінити стиль роботи кабінету з урахуванням надій народних мас. Водночас молодь готується до повторного захоплення площі Тахрір в іракській столиці. Масові ходи відбудуться у Басрі, Мосулі, Киркукі та інших містах.

У Йорданії Фронт ісламської дії та ліві партії, що бойкотували у 2010 році парламентські вибори, збираються знову вивести на вулиці своїх прихильників. Напередодні в Аммані була поширена фетва (релігійне розпорядження) духовних вождів місцевих "братів-мусульман", яка визнає законними демонстрації в Йорданії та в інших арабських країнах.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини