RU

Ураган "Ханна" став катастрофою для Гаїті

04.09.2008, 14:29

Президент Гаїті Рене Преваль заявляє, що країна переживає катастрофу через наслідки кількох штормів. За останні три тижні внаслідок трьох штормів на Гаїті, загинуло 170 людей.

За словами Президента, останнє із стихійних лих - ураган "Ханна" - може стати іще більш руйнівним, аніж ураган "Жанна", у 2004 році, який забрав життя трьох тисяч людей. "Є підстави вважати, що, порівняно із "Жанною", "Ханна" може завдати іще більших збитків", - сказав Р. Преваль, підтвердивши намір провести міжнародні перемовини про надання допомоги Гаїті.

За заявою гаїтянських чиновників, внаслідок урагану "Ханна" загинула щонайменше 61 людина. Проте є побоювання, що кількість жертв може значно зрости, - передає Бі-бі-сі. Найсерйозніше від "Ханни" постраждало місто Гонаїв на півночі Гаїті: вітер тут сягав 100 кілометрів за годину.

Через повінь рівень води на вулицях піднявся до двох метрів, змусивши жителів рятуватися на дахах будинків. Як заявив Міністр внутрішніх справ Гаїті Поль Антуан Б'єн-Емме, багато людей провели понад добу на дахах без води, їжі і надії одержати допомогу.

Миротворці ООН і працівники гуманітарних організацій підтверджують, що можливості порятунку жителів дуже обмежені. "Вітер вириває дерева, будинки затоплені. Машини не можуть проїхати вулицями. Неможливо нікого врятувати, де б не перебували потерпілі", - сказав представник ООН Вадре Луїс.

Представники Національного центру США із спостереження за ураганами тим часом попереджають про шторм "Айк" над Атлантикою. Шторму вже присвоєно четверту категорію потужності, однак метеорологи поки не можуть передбачити, в якому напрямі він рухатиметься.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини