RU

Україна поставить додаткові 10 двигунів для європейської ракети Vega

30.04.2021, 13:47
Україна поставить додаткові 10 двигунів для європейської ракети Vega - Фото
Ракета Vega на зльоті (фото – CNES, ESA, Arianespace, Optique Video CSG, S Martin, 2018)

Італійська компанія Avio S.p.A., головний підрядник для космічної ракети легкого класу Vega, купує 10 додаткових двигунів РД-843 у КБ Південне і заводу Південмаш. Про це повідомила пресслужба останнього. 

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе 

В Італії підтвердили готовність до розширення співпраці ще 28 квітня. Сума контракту – майже €6 млн. 

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, домовленість "свідчить про надійність і конкурентність інженерних розробок української ракетно-космічної галузі". На Південмаші висловили подяку дипломатам, які були на зв'язку з керівництвом Avio S.p.A. і Італійським космічним агентством. 

Дивіться відео: Ракета Vega з українським двигуном забрала в космос апарат розвідки 

Чинний контракт на постачання 11 блоків маршового двигуна розрахований до 2023 року; сім блоків вже поставлені, ще один відвантажать замовнику найближчим часом, а три знаходяться в процесі складання. Всього за час співпраці поставлено >20 блоків. 

Особливість українського блоку – можливість багаторазового запуску під час польоту (до п'яти включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

ДОВІДКА. Одноразова чотириступінчаста ракета легкого класу Vega – спільний проєкт Європейського космічного агентства й Італійського космічного агентства. Призначена для виведення супутників масою до 2000 кг на низьку опорну і полярну кругову орбіту висотою до 700 км. Стартова маса ракети – 137 т, довжина – 30 м, діаметр – 3 м. Детальні характеристики Vega доступні англійською.

Vega на 65% розроблена і зібрана в Італії, решта 35% вузлів ракети забезпечують Франція (15%), Іспанія (6%), Бельгія (5,63%), Нідерланди (3,5%), Швейцарія (1,34%), Швеція (0,8%) і Україна.

Вартість запуску Vega (тільки ракети з паливом) – €25 млн за умови двох запусків за рік, і €22 млн, якщо запусків чотири. Після 14 ідеальних місій Vega відмовила першого разу 11 липня 2019 року через дефект конструкції теплозахисту 2-го ступеня, і другого – 17 листопада 2020-го через дефект збірки ступеню.

Блок маршового двигуна РД-843 на четвертому ступені Vega розробили в КБ Південному і серійно виробляють на "Південмаші" в Дніпрі.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини