RU

Угорщина першою в Євросоюзі схвалила російську вакцину від COVID-19. У ЄС незадоволені

21.01.2021, 20:35
Угорщина першою в Євросоюзі схвалила російську вакцину від COVID-19. У ЄС незадоволені - Фото
Вакцина Sputnik V (фото – ЕРА)

Угорщина стала першою країною Європейського Союзу, що попередньо схвалила російську вакцину від коронавірусу Sputnik V. Про це повідомляє BBC із посиланням на главу адміністрації прем'єр-міністра  Віктора Орбана.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він підтвердив, що і російська вакцина, і вакцина Oxford-AstraZeneca отримали зелене світло від органів охорони здоров'я Угорщини.

Міністр закордонних справ  Петер Сійярто їде в Москву на переговори щодо постачання вакцини. Також представники Угорщини ведуть переговори з Китаєм про постачання одного мільйона доз вакцини Sinopharm, що вже використовується в сусідній Сербії.

Орбан заявив, що єдиний спосіб задовольнити потребу країни у вакцині від коронавірусу, враховуючи "гнітюче повільні" поставки препарату Pfizer-BioNTech, – це закупити вакцину в Росії і Китаї.

Однак зусилля уряду Угорщини з популяризації російських і китайських вакцин вже натрапили на опір з боку населення. Цей крок також викликав критику Європейського Союзу, який вважає, що уряд Орбана підриває солідарність ЄС.

BBC поспілкувалася з працівницею угорського хоспісу, яка сказала, що, на її думку, існує "величезна різниця" між вакциною, що отримала схвалення Угорщини, і препаратом, схваленим усім Євросоюзом.

Деякі опитування, пише агентство, показують, що лише 7% угорців згодні на щеплення російською вакциною, китайським препаратом готові вакцинуватися 1% населення.

Загалом угорці відносяться до числа найбільш скептично налаштованих до вакцинації людей у Європі. Згідно з останнім опитуванням Євробарометру, лише 49% погодяться на щеплення.

ДОВІДКА. Вакцина від центру ім. Гамалії і Міноборони РФ заснована на двох людських аденовірусах (викликають один із вірусів застуди): їх за допомогою генної інженерії "озброїли" білковими шипами від SARS CoV-2. Розробники запевняють (без публікації в авторитетних наукових виданнях), що "вакцина перевірена більш ніж" і її дія "триватиме пару років", і що "Pfizer, Moderna й AstraZeneca йдуть за нашим принципом". Тим часом, фазу III випробувань (основну, позитивні підсумки якої і подальше схвалення регуляторів, зокрема ВООЗ, дають право вакцині-кандидату називатися вакциною) вони провалили: люди з плацебо-групи почали масово робити щеплення вже доступним препаратом. Таким чином, фінальні дані про ефективність препарату отримати вже неможливо – принаймні в РФ.

17 січня в Бразилії заявили, що повернули документи із запитом на використання російської вакцини Sputnik V в екстрених випадках, оскільки ті не відповідали навіть мінімально необхідним вимогам.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини