RU

Учені виявили найближчу до Землі екзопланету

18.10.2012, 13:43
Учені виявили найближчу до Землі екзопланету - Фото
Фото: ЕРА
Вчені знайшли екзопланету розміром із Землю. Примітно, що знаходиться вона в самій найближчій від нас зоряній системі Альфа Центавра на відстані 4,4 світлових років, - передає канал Вісті.

Ця найближча до Сонця зоряна система є одним з найяскравіших об'єктів на нічному небі. Вона складається з трьох сонцеподібних зірок - Центавра А, Центавра B, а також червоного карлика Проксима Центавра. Перші припущення про існування планет в цій області з'явилися ще в XIX столітті. У наш час вчені створили комп'ютерні моделі, які показали, що там можуть бути світи, схожі на Землю. Нещодавно спектрограф HARPS, встановлений на 3,6-метровому телескопі в Європейській південній обсерваторії в Чилі, дозволив знайти першу планету системи Центавра.

"Наші чотирирічні спостереження дозволили, нарешті, виявити слабкий, але достовірний сигнал від планети, період обертання якої навколо зірки Центавра B становить 3,2 дня, - заявив провідний автор дослідження Ксавьє Дюмюск з університету Порту - Це надзвичайне важливе відкриття, яке було зроблено на межі точності існуючої техніки!"

Щоб виявити планету, міжнародна команда впродовж декількох років вимірювала невеликі коливання в русі Центавра B, викликані гравітацією обертового по її орбіті тіла. Через невеликі розміри планети ці зміни вкрай незначні. Зірка періодично зміщується то в одну, то в іншу сторону зі швидкістю 51 сантиметр на секунду або 1,8 кілометра на годину. Настільки слабкі коливання вперше вдалося зафіксувати з Землі, що є абсолютним рекордом точності при подібних вимірах.

"На жаль, вже зараз можна точно сказати, що ніяких форм життя на відкритій екзопланеті немає - занадто вже висока температура на поверхні, близько 1200 градусів за Цельсієм. Все через те, що орбіта планети проходить всього в 6 мільйонах кілометрів від зірки Центавра В ", - пишуть вчені у статті в журналі Nature. Ця дистанція в сім разів менше, ніж відстань від Сонця до Меркурія.

Незважаючи на непридатність для життя, знахідка дуже важлива для астрономів. Так як наявність планети в цьому регіоні свідчить про те, що поблизу можуть розташовуватися і інші менш розігріті світи. Існуюча технологія пошуку дозволяє виявити невеликі планети, коли вони розташовані дуже близько до своїх зірок. Але вчені не сумніваються, що нові методи з'являться в самий найближчий час.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини