RU

Учасниця Pussy Riot побоюється заразитися в колонії ВІЛ

09.11.2012, 15:30
Учасниця Pussy Riot побоюється заразитися в колонії ВІЛ - Фото
Фото: ЕРА
Учасниця панк-групи Pussy Riot Надія Толоконникова побоюється, що може заразитися ВІЛ-інфекцією в колонії в Мордовії. Про це повідомив її адвокат Микола Полозов, якого цитує Бі-бі-сі.

За словами захисника, який днями відвідав колонію, в тюремному оточенні Толоконникової досить багато ВІЛ-інфікованих ув'язнених, з якими вона працює на швейному виробництві. "Вони користуються одними й тими ж знаряддями праці, в тому числі швейними голками та іншими гострими предметами. В таких умовах ризик зараження вище середньостатистичного", - сказав Полозов.

Адвокат хотів обговорити цю проблему з начальником колонії, але не зміг цього зробити, оскільки той зараз перебуває у відпустці. Втім, як зазначає віце-президент Глобальної бізнес-коаліції проти ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та малярії Наталія Подогова, ризик зараження ВІЛ-інфекцією на виробництві дуже невеликий.

"Це можливо теоретично, наприклад, якщо у двох людей дуже великі рани і вони ними стикаються. Кількість крові повинна бути достатньо великою для зараження, або це має бути пряме попадання у вену. Тому так часто заражаються наркомани, передаючи один одному один шприц", - сказала Подогова.

Тим часом, кількість носіїв ВІЛ у російських в'язницях в останні роки зростає стрімкими темпами. За даними Федеральної служби виконання покарань, у 1997 році було зафіксовано лише сім інфікованих ув'язнених, а до 2009 року їх налічувалося вже близько 50 тисяч.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини