У Туреччині за місяць вбиті 500 курдських бойовиків

У Туреччині за місяць вбиті 500 курдських бойовиків - Фото
f50a1fa31fe79371ed599d0c5ad665f1.jpg
18.09.2012, 10:30

Тільки за останні 10 днів при проведенні військових операцій на південному сході країни в місті Хаккярі загинули 123 повстанця

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про те, що за останній місяць служби безпеки країни вбили близько 500 бойовиків Робочої партії Курдистану (РПК), - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Кількість жертв серед бойовиків стала зростати після того, як бійці РПК активізували напади на турецькі об'єкти. У ході недавніх вибухів, відповідальність за які влада покладає на бойовиків, загинули десятки турецьких військовослужбовців, а також мирних жителів, включаючи дітей.

РПК почала збройну боротьбу за створення окремої держави курдів на південному сході Туреччини в 1984 році. З тих пір в вході конфлікту загинуло більше 40 тисяч чоловік. Влада Туреччини, а також США і ЄС вважають РПК терористичною організацією.

Збройна боротьба на сході Туреччини інтенсифікувалася в останні місяці, причину чого бачать, в тому числі, в безладах в Сирії. Анкара звинувачує Сирію, кажучи, що Дамаск дозволяє РПК функціонувати на своїй території, хоча сирійські урядові війська уступили опозиції контроль над деякими курдськими регіонами на півночі Сирії.