У Туреччині оголошена підвищена військова готовність

У Туреччині оголошена підвищена військова готовність - Фото
Источник фото: ЕРА
26.06.2012, 14:06

За словами прем'єра, якщо сирійські війська зроблять будь-які дії біля кордонів з Туреччиною, це буде вважатися військовою загрозою

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що в країні оголошена підвищена військова готовність після того, як був збитий її бойовий літак у міжнародному повітряному просторі. Туреччина звинувачує Сирію в тому, що її засоби ППО збили турецький винищувач-бомбардувальник "F-4 Phantom", - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Раніше Туреччина звернулася до Ради безпеки ООН з попередженням про те, що знищення її військового літака Сирією представляє серйозну загрозу безпеці в регіоні. Анкара також повідомляє, що сирійські ППО обстріляли ще один турецький літак, який брав участь у пошуках уламків впав винищувача. Ердоган пообіцяв, що Сирія "не залишиться безкарною", однак у Туреччині, за його словами, "немає намірів вступати у війну".

Сирія наполягає на тому, що збитий в п'ятницю винищувач був атакований в той час, коли він знаходився в сирійському повітряному просторі. Зараз пошуки збитого винищувача тривають, однак малоймовірно, що двох льотчиків вдасться знайти живими.