RU

У Таїланді редактор сів на 10 років за образу монархії

23.01.2013, 12:11
У Таїланді редактор сів на 10 років за образу монархії - Фото
Фото: ЕРА
Тайський суд засудив редактора журналу до 10 років позбавлення волі за публікацію двох статей, в якій нібито містилися образи королівської сім'ї Таїланду, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Соміот Пруксакасемсук, який також є відомим в країні політичним активістом, був визнаним винним у порушенні закону, що забороняє образи чи погрози на адресу монарших осіб.

Вирок проти Пруксакасемсука засудили правозахисні групи і Європейський Союз. Делегація ЄС в Бангкоку, зокрема, заявила, що вердикт суду "підриває право на свободу висловлювань і преси". "Разом з тим, він шкодить іміджу Таїланду як вільного і демократичного суспільства", - сказали дипломати.

На думку тайських активістів, закони країни, покликані захищати монархію, все частіше використовуються для придушення свободи слова. Соміот і створений ним журнал симпатизували тайському руху "червоносорочечників", який очолив антиурядові протести в 2010 році і підтримкою якого користується екс-прем'єр країни Таксин Чинават.

Редактор видання перебував в ув'язненні з квітня 2011 року без права вийти на волю під заставу. Його прихильники заявляли, що у в'язниці йому доводитися терпіти знущання. Дві статті, за кожну з яких журналіст отримав по п'ять років в'язниці, були опубліковані під псевдонімами в 2010 році. Через анонімність автора матеріалів обвинувачення було пред'явлено Пруксакасемсуку як редактору видання.

Тайський закон "про образу величності" націлений на захист тайської монархії, очолюваної 85-річним королем Пхуміпон Адульядет, однак, за словами критиків, закон занадто політизований.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини