RU

У Сирії почалася операція з повалення Асада, - Le Figaro

23.08.2013, 15:00
У Сирії почалася операція з повалення Асада, - Le Figaro - Фото
Серед загиблих після хімічної атаки в Сирії багато дітей (фото - ЕРА)

Ще дуже рано відкидати версію Москви і Дамаска про те, що хімічну зброю застосували самі повстанці, але вже можна спробувати відповісти на питання, що мучить всіх: навіщо б Башар Асад став застосовувати зброю масового ураження відразу після того, як погодився на приїзд в країну інспекторів ООН? - йдеться в матеріалі Le Figaro.

Перш за все, з оперативних міркувань, будує здогади автор. За інформацією видання, в середині серпня у війну включилися перші підрозділи повстанців, підготовлені американськими інструкторами в Йорданії. За підтримки йорданських та ізраїльських командос, а також співробітників ЦРУ ​​вони перейшли сирійсько-йорданський кордон і вступили в південну сирійську провінцію Дера. У липні прес-секретар Асада публічно заявив про те, що правлячий режим застосує хімічну зброю тільки в разі зовнішньої агресії. Вторгнення іноземних агентів на півдні країни підходить під ці умови.

Друга причина носить дипломатичний характер. Починаючи з серпня 2012 року, коли президент США
Барак Обама вперше заявив про те, що використання бойових отруйних речовин стане "червоною рискою", в Сирії мали місце близько 13 хімічних атак різного масштабу. "Це сигнал американцям і виклик Бараку Обамі, який ризикує втратити довіру союзників по всьому світу", - сказано в матеріалі.

При кожній новій кульмінації сирійської кризи міжнародне співтовариство починає розглядати різні варіанти військового втручання, відкидаючи їх один за одним. Точкові авіаудари ризикують призвести до регіоналізації конфлікту, а після захоплення складів хімзброї силами спецпідрозділів великі запаси ЗМУ можуть опинитися в руках джихадистів.

"Останній варіант - це бездіяльність, - підсумовує автор. - Здається, на нього-то і зробив ставку Башар Асад у Дамаску".

За матеріалами
InoPressa.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини