RU

У Саудівській Аравії стратили відразу сім засуджених

13.03.2013, 13:22
У Саудівській Аравії стратили відразу сім засуджених - Фото
Фото: ЕРА
У Саудівській Аравії страчені відразу сім засуджених за озброєне пограбування громадян. Страта відбулася на тлі протестів з боку міжнародних правозахисних організацій, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Правозахисники оскаржували правомірність покарання на підставі того, що на момент засудження заарештованим не було 18 років.

Нещодавно Саудівська Аравія оголосила про рішення замінити страту через традиційне відрубування голови на розстріл злочинців, засуджених до вищої міри покарання. Справа в тому, що в країні, де відбувається від 50 до 100 страт щорічно, професійні кати не справляються з обсягами роботи. Для приведення смертних вироків у виконання їм доводиться їздити з міста в місто, при цьому найчастіше вони запізнюються, і страту доводиться відкладати.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, комітет Саудівський Аравії, в який входять представники МВС, юстиції та охорони здоров'я, прийшов до висновку, що обезголовлення можна замінити розстрілом. "Рішення є доцільним зважаючи на дефіцит професійних катів і стане основою для регулярного виконання заходів щодо забезпечення національної безпеки", - йдеться в заяві комітету. Члени Комітету вважають, що використання вогнепальної зброї для виконання смертних вироків не суперечить ісламу.

Стратою в Саудівській Аравії караються вбивство, згвалтування, відступ від віри, збройне пограбування і наркоторгівля. За даними Міжнародної амністії, в цьому році в країні відрубали голову 17 злочинцям, а в минулому 82. Королівство неодноразово піддавалося критиці з боку Заходу за велику кількість страт, порушення прав людини і за жорстоку практику публічного обезголовлювання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини