RU

У Санкт-Петербург з'їжджаються світові лідери - стартує саміт G20

05.09.2013, 14:34
У Санкт-Петербург з'їжджаються світові лідери - стартує саміт G20 - Фото
Фото: EPA
У Санкт-Петербург з'їжджаються учасники саміту "великої двадцятки", який пройде 5-6 вересня.

Як повідомляє Ехо Москви, в північну столицю вже прибули, зокрема, президенти США і Франції Барак Обама і Франсуа Олланд і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Також в Санкт -Петербург попрямував спецпредставник ООН і Ліги арабських держав щодо Сирії Лахдар Брахімі.

Незважаючи на те, що офіційно тема Сирії на порядку саміту не значиться, всі сходяться в тому, що без обговорення головної міжнародної теми обійтися не вдасться. Тим більше, що напередодні переговорів президент Росії Володимир Путін зробив досить різку заяву, що без схвалення ООН військова операція в Сирії буде агресією.

На думку експертів, своєю позицією щодо Сирії Путін хоче закріпити за Росією статус впливової держави.

Не виключено , що на саміті буде обговорюватися також торговий конфлікт між Україною і Росією. Раніше Євросоюз підтримав Україну в торговельній війні з Росією, але відмовився ставати третім учасником цього конфлікту. ЄС пообіцяв задіяти дипломатичні важелі - зокрема , українсько- російська торгова війна стане предметом обговорення на двосторонніх зустрічах в рамках саміту G20 в Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, 5-6 вересня 2013 року в Санкт-Петербурзі відбудеться зустріч глав держав і урядів країн "Групи двадцяти". Саміт стане кульмінацією головування Російської Федерації і ознаменує собою п'ятиріччя G20 на рівні лідерів. У ході майбутньої зустрічі основну увагу лідерів приділятиметься питанням забезпечення економічного зростання та фінансової стабільності, створення робочих місць і боротьби з безробіттям, стимулювання інвестицій, а також зміцнення багатосторонньої торгівлі та сприяння міжнародному розвитку.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини