RU

У ЄС вводяться нові водійські посвідчення

18.01.2013, 17:16
У ЄС вводяться нові водійські посвідчення - Фото
cdf281d11fc8b036e42b321aed79f07f.jpg
У суботу, 19 січня, в Європейському Союзі набуде чинності третя директива за єдиними водійських прав, покликана сприяти вільному пересуванню громадян, боротьби з підробками посвідчень і поліпшенню дорожньої безпеки в ЄС, оголосив у Брюсселі заступник голови Єврокомісії Сійм Каллас, - передає Інтерфакс-Україна.

"Дорожні поліцейські в ЄС сьогодні змушені розпізнавати більше 100 різних видів водійських посвідчень, паперових і пластикових. Фотографії на них часто дуже застарілі, не цілком чітко вказані категорії транспортних засобів, на які поширюється дозвіл водію, і документи часто легко піддаються підробці", - сказав Каллас, представляючи журналістам у п'ятницю нову директиву.

"Фальшиві права на водіння - це справжні права на вбивство, ось чому ми повинні володіти посвідченнями, які легко прочитуються і розуміються, але дуже складно підробляються", - пояснив представник Європейської комісії.

Він показав аудиторії зразок нового пластикового посвідчення розміром з кредитну картку стандартного європейського формату з посиленим захистом від підробки. Починаючи з 19 січня 2013 року, в Євросоюзі будуть видаватися тільки такі посвідчення.

Нині діючі права не ліквідуються, але повинні бути замінені на новий формат в будь-який час до 2033 року. Допускається адаптування зображення на картах посвідчень, що дозволяє включити національну символіку держав-членів ЄС.

Паралельно з введенням європейського водійського посвідчення створюється єдина європейська система обміну даними, покликана полегшити національній владі держав-членів рішення адміністративних питань з водіями-іноземцями. У зв'язку з цим буде передбачено спрощення процедури обміну посвідчень для громадян, що переїжджають на проживання з однієї країни ЄС в іншу. При цьому, завдяки інформаційній системі, буде введений більш суворий контроль, що виключає видачу прав водію, позбавленому їх в іншій державі.

Крім того, в ЄС вводиться регулярний обмін водійських посвідчень на всій території союзу як засіб боротьби з підробками. За новими правилами, водійські права для автомобіля і мотоцикла повинні обмінюватися кожні 10-15 років в залежності від рішення національних органів влади. До цього, наприклад, в Бельгії водійське посвідчення на легковий автотранспорт видавалося безстроково.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини