RU

У Росії заборонили молитися на вулицях без дозволу влади

23.10.2014, 11:57
У Росії заборонили молитися на вулицях без дозволу влади - Фото
Мусульмани під час молитви на вулицях Москви
Президент РФ Володимир Путін підписав закон, який уточнює перелік місць, де можна проводити релігійні обряди без попереднього повідомлення місцевої влади. Про це повідомляє РІА Новини.

До прийняття цього документа в РФ було закріплене широке формулювання - "в культових будівлях і спорудах та на належних до них територіях, в інших місцях, наданих релігійним організаціям для цих цілей", а також "в установах і на підприємствах релігійних організацій".

Підписаний документ уточнює, що вільно проводити богослужіння можна, по-перше, "в культових та інших будівлях (приміщеннях) і спорудах, що належать релігійним організаціям на праві власності або надані їм на іншому майновому праві, а також на що відносяться до них територіях", під -других, "на земельних ділянках, що належать релігійним організаціям на праві власності або надані їм на іншому майновому праві" і, по-третє, "на території організацій, створених релігійними організаціями". Як і раніше можна буде безперешкодно проводити релігійні ритуали в місцях паломництва, на кладовищах, в крематоріях і в житлових приміщеннях.

В інших випадках публічні релігійні обряди та церемонії, включаючи молитовні і релігійні збори, які вимагають забезпечення громадського порядку та безпеки, будуть здійснюватися в порядку, встановленому для проведення мітингів, походів і демонстрацій, йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Відзначимо, що даний закон може торкнутися мусульман, які проживають в Росії. Одне з їхніх головних релігійних свят, Курбан-байрам, традиційно відзначається на вулицях або відкритих майданчиках. Тільки в Москві в святкуванні щорічно беруть участь 100-150 тисяч віруючих. Оскільки мечеті міста нездатні вмістити всіх бажаючих, влада виділяє для них спеціальні майданчики, обмежуючи руху на ряді вулиць.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини