RU

У Росії вперше визнали екстремістським анекдот

19.11.2014, 11:20
У Росії вперше визнали екстремістським анекдот - Фото
2fecb265b12d74c763d65a381cd27625.jpg
Індустріальний районний суд міста Іжевськ Удмуртської Республіки задовольнив позов прокуратури і визнав екстремістськими демотиватор і публікацію в соціальній мережі ВКонтакте. Про це повідомляє інформаційно-аналітично центр Сова.

Публікація під назвою - "Суд. Справа про побиття кавказця..." - це анекдот, який, хоч і має ксенофобний відтінок, не містить прямих небезпечних закликів до насильства. За фактом публікації матеріалу порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 КК (порушення національної ненависті).

Відзначимо також, що російські ЗМІ не можуть опублікувати текст анекдоту, оскільки це порушує статтю 20.29 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів).

Рішення Індустріального районного суду Іжевська про визнання цього матеріалу екстремістським було оскаржено у вищестоящому суді людиною, яка опублікувала його в соціальній мережі ВКонтакте. Верховний суд Республіки Удмуртія залишив скаргу без задоволення, а рішення нижчестоящого суду без змін і воно, таким чином, набуло чинності.

Демотиватор являє собою фотографію чотирьох чоловік, які взялися за руки так, щоб з їх рук складалося зображення свастики. Це фото забезпечене підписом з пісні Булата Окуджави "Союз друзів" - "візьмемося за руки друзі, щоб не пропасти поодинці". Прокуратура вважає, що в матеріалі міститься "прямий заклик до об'єднання зусиль під символікою національного соціалізму фашистської Німеччини".

Публікація, названа екстремістською, це переробка класичного радянського анекдоту про людину, яка поглядала на свій годинник в громадському транспорті, і звучить приблизно таким чином:

Суд, справа про побиття кавказця. На лаві підсудних інтелігентного вигляду чоловік і звичайний хлопець. Суддя запитує інтелігента:

- Розкажіть, як справа була.

- Їхав в автобусі, кавказець наступив мені на ногу. Я думаю, якщо через 3 хвилини не забере ногу і не вибачиться, то вдарю. Дивлюся на годинник - 1 хвилина - стоїть. 2 хвилини - стоїть. 3 хвилини - стоїть. Ось і не витримав.

Суддя звертається до хлопця:

-А Ви навіщо підключилися і почали добивати ногами?

-А Ви собі уявіть: їду я в автобусі, бачу, стоїть якийсь чоловік і кавказець. Мужик дивиться то на годинник - то на кавказця, то на годинник - то на кавказця. Потім як почне його бити, я думав, що по всій країні почалося.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини