RU

У Росії вирішили змінити підхід до дисертацій та плагіату в них

17.04.2013, 17:39
У Росії вирішили змінити підхід до дисертацій та плагіату в них - Фото
Раніше на плагіаті попався Путін (фото - ЕРА)
У Міністерстві освіти і науки пропонують публікувати тексти дисертацій з рецензіями до їх захисту.

"Текст дисертації повинен публікуватися заздалегідь у відкритому доступі, рецензії, щоб громадськість могла оцінити, висловитися", - заявив заступник голови МОН РФ Ігор Федюкін на прес-конференції в Москві в середу.

Він зазначив, що в рамках нової моделі атестації планується посилити відповідальність членів дисертаційних рад. "Якщо розкриваються факти кричущих порушень, саме факти халатного ставлення до своїх обов'язків, кричущих запозичень, як це було в ситуації з дисертаційною радою МПДУ (Московського педагогічного державного університету, - ред.), - у цих випадках ці колеги в майбутньому не повинні брати участь у такій роботі. Ми введемо механізм публікації прізвищ цих людей", - сказав Федюкін.

Він додав, що частина членів дисертаційних рад буде нести персональну відповідальність за аналізовані дисертації - їх імена і підписи будуть вказані в самій діссертаціі. За словами чиновника, нові заходи допоможуть "не просто провести косметичні зміни в роботі, а зададуть вектор розвитку системи на доступне для огляду майбутнє , років на десять мінімум".

Нагадаємо, нещодавно італійська газета La Repubblica надрукувала резонансну статтю про плагіат, в якому викрили президента РФ Володимира Путіна. Експерти встановили, що багато сторінок кандидатської дисертації Путіна, яку він написав у молодості, скопійовані з американського дослідження. Видання уточнило, що після розкриття фактів про роботу Путіна проблема полягає в тому, що "російський прем'єр Дмитро Медведєв почав хрестовий похід проти плагіату і фальшивих звань, справжніх виразок російської системи державної освіти". "І всі наявні комісії, покликані боротися з цим явищем, зіткнулися зі скандальною і незвичайною помилкою Путіна. Що ж робити? Припинити полювання за плагіатом? Або покарати всіх, крім нього? Явно безвихідна ситуація", - вважає видання.

Раніше стало також відомо, що випускник Московського державного університету ім. Ломоносова Андрій Андріянов захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата наук в дисертаційній раді, створеній на базі МПДУ. Ініційована блогерами перевірка визначила, що підготовка роботи проходила з серйозними порушеннями. У МПДУ у відповідь на це заявили, що плагіат у дисертації - ще не ознака некомпетентності автора.

Джерело: Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини