RU

У Росії розслідують згвалтування сиріт у дитбудинку

31.01.2013, 12:12
У Росії розслідують згвалтування сиріт у дитбудинку - Фото
Фото: ЕРА
Випадки систематичного згвалтування вихованців дитбудинку іншими вихованцями в Забайкальському краї буде розслідувати бригада співробітників Слідчого комітету з Москви. Як припускає слідство, директор інтернату була в курсі того, що сироти піддавалися насильству, проте не вжила жодних заходів. Номер дитячого будинку СК не повідомляє, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Порушено кримінальну справу за статтею 132 КК РФ (сексуальне насильство). Директора дитячого будинку підозрюють у недбалості. У скоєнні злочинів слідство підозрює п'ятьох вихованців дитбудинку, які поглумилися над молодшими вихованцями. При цьому на момент скоєння протиправних дій підозрюваним ще не виповнилося 14 років - віку, коли за законом російського громадянина вже можна притягнути до кримінальної відповідальності.

При цьому СК вказує, що слідство вивчає епізоди, які відбувалися протягом дев'яти років, з 2002 по 2011 роки. Як повідомляє СКР, слідчим вдалося встановити всіх п'ятьох підозрюваних у скоєнні злочинів у дитячому будинку. Зараз двоє з них відбувають покарання за скоєння корисливих злочинів, а третій перебуває під вартою за звинуваченням у скоєнні тяжкого злочину.

Зі слів потерпілих, після випадків насильства інші вихованці інтернату відмовилися їсти з ними за одним столом. В їдальні для них був приготований окремий посуд, який вони самі і мили. СКР вже зажадав, щоб міністерство освіти, науки і молодіжної політики Забайкальського краю звільнило директора дитячого будинку за неналежне виконання своїх посадових обов'язків.

У свою чергу, міністерство освіти Забайкалля пояснило, що інформація про насильство старших дітей над молодшими надійшла в слідчі органи від раніше звільнених вихователів дитячого будинку. "Директор же дитячого будинку в своїй пояснювальній написала, що про ці випадки їй не було відомо, ніяких письмових заяв від співробітників не надходило", - наголошується в заяві першого заступника міністра освіти, науки і молодіжної політики Забайкальського краю Івана Катанаєва.

Діти, які стали жертвам насильства, вже переведені в інші соціально-реабілітаційні центри.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини