RU

У Росії посадили фігурантів справи про вибух у "Домодєдово"

11.11.2013, 17:40
У Росії посадили фігурантів справи про вибух у
eb4b1a7cd72676237ce322b82ecebc6a.jpg
У Росії Московський обласний суд засудив фігурантів справи про вибух в аеропорту "Домодєдово" до позбавлення волі на терміни від десяти років до довічного, повідомило російське агентство РАПСІ.

Троє обвинувачених, у тому числі Іслам і Ілез Яндієви і Башир Хамхоєв засуджені Мособлсудом до довічного позбавлення волі в колонії особливого режиму. Ахмед Євлоєв отримав десять років колонії загального режиму. Суд також задовольнив цивільні позови потерпілих на суми від 50 тис. рублів до 500 тис. рублів залежно від заподіяної шкоди.

Судова колегія не стала оголошувати вирок повністю (були зачитані тільки вступна і резолютивна частина) у зв'язку з тим, що частково справа слухалася в закритому режимі. Вирок може бути оскаржений протягом 10 діб у Верховному суді Росії.

Захист в суді наполягав на недоведеність провини підсудних і просив не розглядати цивільні позови потерпілих. Адвокати вважали, що їх слід передати на окремий розгляд і залучити в якості третьої сторони аеропорт "Домодєдово".

Підсудний Євлоєв, який за версією держобвинувачення, є братом передбачуваного смертника, заявив у суді, що не знав про підготовлюваний теракт. Підсудний Хамхоєв просив винести щодо нього виправдувальний вирок, вважаючи, що його вина в ході процесу не була доведена. Лише підсудний Яндієв у своєму останньому слові заявив про каяття.

Нагадаємо, вибух в аеропорту "Домодєдово" стався 24 січня 2011 року - терорист-смертник привів у дію саморобний вибуховий пристрій. В результаті 37 людей загинули і 172 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Серед загиблих і постраждалих були громадяни Росії та іноземних держав.

За версією слідства, підрив саморобного вибухового пристрою з вражаючими елементами здійснив терорист-смертник Магомед Євлоєв. Він входив в банду Аслана Бютукаева "Ріяд-Ас-Саліхін", яка підпорядковувалася злочинному співтовариству "Імарат Кавказ" Доку Умарова. За інформацією прокуратури, учасники банди Євлоєв, Хамхоєв і брати Яндієви допомогли смертнику приїхати з Інгушетії до Москви, передали йому пояс з вибухівкою і допомогли вибрати для злочину місце найбільшого скупчення людей. Після цього вони відправили Євлоєва на таксі в "Домодєдово" для вчинення самопідриву.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини