RU

У Росії пиво зникає з кіосків, ставши алкоголем

02.01.2013, 11:29
У Росії пиво зникає з кіосків, ставши алкоголем - Фото
Фото: ЕРА
У Росії пиво, яке раніше продавалося нарівні з соками і газованою водою, тепер не можна буде купити в нічні години. C 1 січня пиво вперше в історії країни стало офіційно вважатися алкогольним напоєм, - передає Російська служба  Бі-бі-сі.

З Нового року купити пиво можна буде тільки в магазинах, чия площа становить не менше 50 квадратних метрів, згідно з нормами закону про держрегулювання виробництва і обороту алкогольної продукції, які набрали чинності .

Але і там придбати його можна буде не в будь-який час, а тільки з 8 ранку і до 11 вечора за місцевим часом. Нові норми поширюються на все пиво, незалежно від градуса. Раніше воно прирівнювалося до харчових продуктів, як і будь-який інший напій, що містив менше 10 градусів алкоголю, і продавалося в наметах і кіосках нарівні з соками і газованою водою.

C 1 липня 2012 року було заборонено продаж пива з вмістом етилового спирту в 5% в нічні години. Ці обмеження були оголошені в 2011 році президентом Дмитром Медведєвим в рамках боротьби з алкоголізмом, який попередник Володимира Путіна називав "національною бідою". Варто відзначити, що середньостатистичний росіянин випиває еквівалент 32 літрів чистого спирту на рік.

Крім заборони на продаж пива в кіосках з 1 січня в силу вступив закон, що забороняє всім ЗМІ розміщувати рекламу алкогольних напоїв. Раніше у виробників пива залишалася можливість рекламувати алкоголь в друкованих ЗМІ - за винятком першої й останньої сторінок.

Пиво стане важче купити не тільки через тимчасові обмеження, але і через ціну,  що виросла в середньому на 20%. Акциз на пиво міцністю від 0,5% до 8,6% підніметься до 15 рублів за літр з 12 рублів в 2012 році, а хмільний напій більшої міцності обкладуть акцизом у 26 рублів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини