RU

У Росії критикують грузинські вибори

02.10.2012, 13:40
У Росії критикують грузинські вибори - Фото
Фото: ЕРА
Члени Громадської палати Росії зробили заяву за підсумками парламентських виборів у Грузії, закликавши грузинську владу розслідувати "випадки грубих порушень", а також припинити "практику переслідування опозиції", - передає Російська служба Бі-бі-сі

У заяві ОП говориться, що центральна виборча комісія Грузії з порушенням національного законодавства та міжнародних стандартів відмовила в проведенні спостереження за виборами представникам російського громадянського суспільства.

"Такого роду рішення поставило під питання неупередженість ЦВК Грузії і продемонструвало політичну вмотивованість його роботи", - стверджують члени ОП. При цьому наголошується, що Громадська палата та Фонд дослідження проблем демократії провели моніторинг минулих виборів за допомогою грузинських активістів і правозахисників.

Представники Громадської палати також підкреслюють, що "під час минулих виборів в Грузії з боку виконавчої влади мало місце грубе обмеження базового права на участь у голосуванні більш, ніж для 10% виборців країни".

Це пов'язано з тим, на думку ВП, що "виконавча влада Грузії відмовилася відкрити виборчі дільниці для голосування на території Росії".

Нагадаємо, опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі Грузинська мрія лідирує на парламентських виборах в Грузії. Він набирає 53,19% на голосуванні за партійними списками після підрахунку 25,17% поданих бюлетенів. За даними, опублікованими на сайті ЦВК Грузії, партія президента країни Михайла Саакашвілі Єдиний національний рух отримує 41,51%.

Решта партій поки набирають менше 5% голосів, необхідних для проходження в парламент. За даними ЦВК Грузії, явка на виборах склала 61%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини