RU

У Росії хочуть штрафувати за чутки про кінець світу

29.11.2012, 16:40
У Росії хочуть штрафувати за чутки про кінець світу - Фото
feff78d2f88a7ba01026dfaed0903d2a.jpg

Керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко вважає, що люди, які розповсюджують чутки про нібито "кінець світу" 21 грудня, можуть бути притягнуті до відповідальності, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

"22 грудня авторам цих пліток треба буде пред'явити претензії за нагнітання необгрунтованих пристрастей. Якщо ще спробувати прорахувати ризики, яких завдала ця інформація, то буде привід і для економічних претензій", - сказав Онищенко. За його словами, "жодних об'єктивних передумов для таких прогнозів ні в кого немає".

Нагадаємо, експерти НАСА спростовують заяви про те, що 21 грудня планета Земля переживе катаклізм, здатний погубити все живе. Вчені посилаються на те, що протягом останніх 4-х мільярдів років з нашою планетою нічого подібного не відбувалося, а тому під ідеєю кінця світу немає жодних наукових обгрунтувань.

Напередодні українські вчені-метеорологи запевнили, що кінець світу 21 грудня 2012 не настане. Доктор фізико-математичних наук, професор, завідуюча відділенням кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного інституту гідрометеорології Вазіра Мартазінова заявила: "Ми такого не чекаємо, і ви не бійтеся. Розумієте, зрілі гарні вчені про це не говорять, а шарлатанство завжди є, а зараз особливо, час такий циганський".

За її словами, жодних природних катаклізмів 21 грудня не очікується, а що стосується погодних умов - за словами метеоролога, як раз з 21 грудня в Україні очікується похолодання до -15 градусів вночі.

За календарем майя, а точніше, згідно його інтерпретації в засобах масової інформації, кінець світу має настати 21 грудня. За хронологією майя, сучасна епоха почалася 13 серпня 3114 року до н.е. і повинна закінчитися 21 (або 23) грудня 2012 н.е. Наприкінці 2011-го - на початку 2012 року було озвучено одне з припущень про те, що календар майя не кінчається катаклізмом і катастрофою, і за одним його циклом йде інший.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини