RU

У Польщі не хочуть Кладовища львівських орлят в паспортах

10.08.2017, 16:13
У Польщі не хочуть Кладовища львівських орлят в паспортах - Фото
Фото: premier.gov.pl
Міністерство внутрішніх справ Польщі запропонувало з нагоди святкування 100-річчя відновлення Польщею незалежності розмістити на сторінках нового закордонного паспорта важливі для цієї події мотиви-ілюстрації. Серед обраних експертами зображень є Меморіал львівських орлят. Про це повідомляє Польське радіо.

В окремому конкурсі Інтернет-користувачі можуть голосувати за 6 з 13 мотивів, які також повинні прикрасити новий паспорт. Серед пропозицій для голосування також Гостра брама в Вільнюсі. Плани розміщення в польському паспорті зображень місць на території Литви та України викликали розбіжності, а також дипломатичну реакцію Вільнюса і Києва. Польські експерти та журналісти закликали міністра внутрішніх справ і адміністрації Маріуша Блащака змінити правила конкурсу. Під закликом підписалися вже понад 120 поляків.

"Піклуючись про хороші відносини Польщі з Литвою і Україною, закликаємо міністра внутрішніх справ і адміністрації пана Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці і Кладовища захисників Львова з переліку мотивів, представлених на конкурс Міністерства, метою якого є вибір ілюстрації для нового польського паспорта.

Як Остробрамська каплиця, так і Кладовище львівських орлят - це важливі місця для польської історії і культури. Однак потрібно взяти до уваги те, як багато суперечок і розбіжностей може створити використання місць, які є частиною Вільнюса і Львова, міст, розташованих на території сусідніх з Польщею незалежних держав, для ілюстрації документа, що підтверджує польське громадянство.

Польща після майже 100 років з часів відновлення незалежності - це зовсім інша країна, що має набагато кращі, ніж в минулому, відносини з Литвою і Україною. Не варто ризикувати знищенням цієї цінності для введення символічних графічних змін на сторінки польських паспортів. Закликаємо пана міністра до розсудливості і відмови від правил конкурсу, що в нинішній формі призведе до кризи взаємин Польщі з Литвою і Україною", - написали польські експерти та журналісти.

Заклик на сьогоднішній день підписали 122 польських журналіста, експерта, художника і громадських діяча.

Читайте також: Україна і Польща домовилися співпрацювати в питанні пам'ятників

Меморіал львівських орлят - польське військове кладовище, частина Личаківського цвинтаря Львова, на якому поховані польські ополченці, які воювали в 1918-1920 роках проти Західноукраїнської Народної Республіки і більшовиків.

26 квітня 2017 року представники польських націоналістичних організацій розібрали на кладовищі села під Перемишлі надгробний пам'ятник воїнам УПА.

Український МЗС назвав цей інцидент "відвертою провокацією" напередодні 70-х роковин акції Вісла, в ході якої польський комуністичний режим примусово виселив українців з їх етнічних територій на сході Польщі.

Читайте також: Чи буде Львів на польському паспорті, в Польщі вирішать у вересні

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини