RU

У пекінському метро можна розплатитися пластиковими пляшками

13.12.2012, 10:54
У пекінському метро можна розплатитися пластиковими пляшками - Фото
Пластикове сміття - є серйозною проблемою для Китаю (фото - ЕРА)
Пасажири пекінського метро тепер можуть отримувати вигоду зі сміття. 12 грудня в підземці китайської столиці встановили автомати по збору пластикових пляшок. На виручені кошти пасажири зможуть оплатити проїзд, - передає канал Вести.

За кожну пляшку автомат дає від 0,1 до 0,5 юаня (від 13 до 52 українських копійок). Щоб отримати одну безкоштовну поїздку, потрібно здати 20 пляшок.

Чотири таких апарати вже з'явилися на станціях Цзіньсун і Шаояоцзю. В автоматі пляшки будуть стискуватися так, що їх розмір складе лише третю частину від початкового. А після їх відправлятимуть на переробні підприємства.

Експерти очікують, що такі автомати допоможуть здешевити процес прибирання сміття. За їх словами, чотири автомати в метро - це лише перший крок: такі машини в майбутньому з'являться на автобусних зупинках і в інших громадських місцях у Пекіні.

Щороку китайці викидають більше 3 мільйонів тонн пластикових пляшок. "Утилізація такої кількості тари могла б заощадити до 18 мільйонів тонн нафти в країні, - зазначають китайські експерти. - Якщо ми будемо використовувати кожну викинуту пляшку ще раз, це можна буде порівняти з відкриттям нового нафтового родовища".

Такі автомати - не новинка для китайської столиці. Щось подібне вже встановлювали тут в 2009 році. Але незабаром сміттєзбірники прибрали через їх низьку ефективність. Втім, компанія Incom стверджує, що їх нову розробку не спіткає така ж доля. "Ми вже досягли успіху в місті Сучжоу на півдні Китаю", - говорять її представники. І додають, що в планах у них - вихід на закордонні ринки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини