RU

У Північному Льодовитому океані рекордно зникає лід

21.09.2012, 09:17
У Північному Льодовитому океані рекордно зникає лід - Фото
Фото: ЕРА
Загальна площа льодів в Північному Льодовитому океані скоротилася до рекордно низького рівня за всю історію ведення спостережень. Про це йдеться в опублікованій сьогодні доповіді Японського аерокосмічного агентства (ДЖАКСА), - передає ІТАР-ТАРС.

За даними агентства, яке веде спостереження за кліматичними змінами в Арктиці за допомогою метеорологічного супутника "Сідзуку", на 16 вересня загальна площа поверхні льоду в океані становить 3 млн. 490 тис. кв. км. В якості однієї з основних причин танення льодів у Північному Льодовитому океані фахівці ДЖАКСА називають глобальне потепління. За їх інформацією, у цьому році льодовий масив вже не буде скорочуватися. Температури стали опускатися, і новий лід поступово заповнює океан.

У Японії виявляють великий інтерес до змін клімату в Північному Льодовитому океані, оскільки вони відкривають нові можливості для використання Північного морського шляху. Цей маршрут в країні вважають дуже перспективним для доставки вантажів в Росію і країни Європи. За оцінкою влади, використання Півнморшляху замість Суецького каналу дозволить скоротити витрати на вантажні перевезення приблизно на 40%. Крім того, танення льодів дозволить дістатися до покладів нафти і газу, обсяги яких становлять 13% і 30% відповідно від загальносвітових запасів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини