У М'янмі в шматку бурштину знайшли хвіст мініатюрного динозавра

09.12.2016, 11:16
У М'янмі в шматку бурштину знайшли хвіст мініатюрного динозавра - Фото
Фото: cell.com/current-biolog

Дослідження продемонстрували, що хвіст належав не доісторичній птиці, як спочатку передбачалося, а пернатому динозавру

У шматку бурштину на ринку в М'янмі знайшли фрагмент опереного хвоста крихітного динозавра. За словами вчених, знахідці не менше 99 млн років. Опис знахідки і висновки вчених містяться в статті, опублікованій в журналі Current Biology, передає Бі-бі-сі.

Шматок бурштину діаметром приблизно 3,6 см був відполірований для подальшої ювелірної обробки. Продавець вважав, що в бурштині застиг фрагмент якоїсь рослини.

Мікроскопічний аналіз і комп'ютерна томографія показали, що насправді це хвіст доісторичної тварини.

Подальші дослідження продемонстрували, що хвіст належав не доісторичній птиці, як спочатку передбачалося, а пернатому динозавру.

Виявлений фрагмент складається з восьми хребців - на думку вчених, повна довжина хвоста була щонайменше втричі більше.

У М'янмі в шматку бурштину знайшли хвіст мініатюрного динозавра

Фото: cell.com/current-biolog

За допомогою хімічного аналізу з'ясувалося, що м'які тканини навколо кісток містять сліди двовалентного заліза - судячи з усього, це були плями крові.

Як відзначають дослідники, місцями пір'я на хвості динозавра, який нагадував мишачий, навіть зберегли свій первісний колір.

Швидше за все динозавр загруз хвостом в смолі і загинув, так як немає ніяких свідоцтв того, що динозаври могли скидати хвости, як це роблять сучасні ящірки.

На думку дослідників, мініатюрний динозавр належав до підряду тероподів - двоногих хижаків. Він був розміром з горобця, проте літати не міг.

До підряду тероподів відноситься і тираннозавр - один з найбільших хижаків в історії планети, довжина скелета якого могла досягати 12 метрів, а маса - майже семи тонн.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих