RU

У Лондоні сьогодні поховають Маргарет Тетчер

17.04.2013, 09:49
У Лондоні сьогодні поховають Маргарет Тетчер - Фото
Маргарет Тетчер (фото: ЕРА)
Сьогодні в Лондоні відбудеться прощання з Маргарет Тетчер, прем'єр-міністром Великобританії в 1979-1990 роках. Вона померла 8 квітня на 88-му році життя після перенесеного інсульту.

Труна з тілом Тетчер провела ніч у капелі Святої Марії у Вестмінстерському палаці. У вівторок ввечері настоятель Вестмінстерського абатства провів там коротку службу, на якій були присутні члени родини покійної, представники обох палат парламенту, а також особистий персонал Тетчер, який працював у резиденції на Даунінг-стріт, повідомляє  Російська служба Бі-бі-сі.

Похорон баронеси Тетчер віднесений до категорії церемоніальних з військовими почестями, що на один щабель нижче державних похоронів.

У середу труну з тілом Тетчер поставлять на катафалк, і процесія попрямує від Вестмінстерського палацу до церкви Св. Клемента на Стренді. Там труна буде перенесена на лафет артилерійської гармати, і процесія проїде до собору Св. Павла. На всьому шляху процесії по обидві сторони дороги буде стояти ланцюг військовослужбовців британської армії, флоту і військово-повітряних сил - в цілому близько 700 осіб.

Після панахиди відбудеться кремація тіла покійної. На цю частину церемонії будуть допущені тільки близькі.

Запрошення приїхати на церемонію похорону Тетчер отримали близько двох тисяч осіб. Як очікується, на церемонії буде присутня королева Великобританії Єлизавета II, а також усі члени британського уряду на чолі з прем'єром Девідом Кемероном. Вперше з похорону Вінстона Черчілля в 1965 році королева відвідає церемонію прощання з британським політиком.

Куранти вежі Біг-Бен у будівлі британського парламенту в Лондоні замовкнуть на час похорону Тетчер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини