У Латвії ліквідовують ракетну базу часів СРСР

07.08.2015, 16:44
У Латвії ліквідовують ракетну базу часів СРСР - Фото
Фото: lsm.lv

Компанія Latvijas valsts meži оголосила конкурс на демонтаж ракетної бази радянських часів в Лієлплатонській волості Єлгавського району, пише латвійське видання LSM. Розташований неподалік від Елеї ракетний комплекс - один з понад десятка подібних, побудованих в Латвії в 60-і роки. Випущена з такої шахти ракета могла пролетіти понад 4000 км і миттєво знищити територію, що дорівнює третині площі Риги. На щастя, жодна ракета з цих шахт ніколи не була запущена.

Тисська база в Лієлплатонській волості знаходиться в декількох кілометрах за Елеєю в Терветському напрямку, майже біля самого шосе. Компанії належать три гектари землі на території бази з чотирьох шахт, покритих гігантськими бетонними куполами з підземним центром управління посередині.

У бойовій готовності ракетна база знаходилася в 60-70 роках XX століття, але потім об'єкт став непридатним. До кінця наступного літа компанія Latvijas valsts meži намір перетворити це місце в молодий ліс. І оскільки під землею знаходиться багато металу, в конкурсі переможе той, хто заплатить більше за право демонтувати базу. Ліквідують не весь комплекс: як з'ясувалося, командний пункт за останні роки став місцем зимівлі великої колонії кажанів. У Земгалі настільки підходящих місць для зимівлі рукокрилих не так вже й багато, тому, порадившись з експертами, це приміщення вирішили не чіпати. Шахти ж планується відкопати на десять метрів у глибину і демонтувати. Потім на цьому місці висадять молоді сосни.

За даними фахівців в області військової історії СРСР, в 60-і роки на території Латвії розміщувалися п'ять стратегічно значимих полків радянських ракетних військ, у кожному по дві-три ракетні бази, чисельність персоналу яких становила від 600 до 1000 чоловік. Це були найбільш секретні об'єкти, які тільки могли бути в армії, обгороджені різною сигналізацією.

У Латвії відомі щонайменше 12 ракетних баз. Радіації або токсичного ракетного палива на жодній з них немає, але подібні об'єкти, особливо із затопленими шахтами, становлять велику небезпеку самі по собі, що підтверджують нещасні випадки, які час від часу трапляються з тими, хто забирається туди в пошуках металу або з цікавості.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина