У Франції зміна клімату загрожує виноробству

22.03.2016, 09:57
У Франції зміна клімату загрожує виноробству - Фото
Фото: соцмережі
Зміна клімату загрожує французьким виноградникам. Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Власникам виноградників доведеться перебиратися в інші регіони або залишити своє ремесло зовсім.

"З 1980 року кліматичні умови в Шампані, Бургундії і Бордо змінилися, що вплинуло на якість врожаю винограду", - відзначають вчені з Гарварду.

На перший погляд, зміни не радикальні, але вже зараз помітно, що в порівнянні з 1980 роком урожай почали збирати на два тижні раніше.

Кілька разів за останні роки виноробні регіони відзначали рекордно високі врожаї.

Однак якщо температура буде рости і далі, то підуть менш сприятливі зміни.

Сорти винограду піно-нуар в Бургундії або мерло в Бордо вже не зможуть так легко адаптуватися до зміни клімату. Найкращі умови для шардоне складуться на півдні Англії - цей регіон стане новою Шампанью.

У багатьох країнах виробники вина порівняно легко пристосуються до мінливих кліматичних умов, перемістивши виробництво в інший регіон. У Франції це важко через географічну прив'язку сортів вин.

Дослідники Урбинского університету оприлюднили нові дані зміни кліматичної моделі Антарктиди, згідно з якими через зростання рівня вуглекислого газу крижаний щит тут може почати танути, що до кінця століття призведе до підняття рівня моря до 60 м.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского