RU

У Франції держслужбовці вийшли на страйк

31.01.2013, 15:37
У Франції держслужбовці вийшли на страйк - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні у Франції на заклик трьох найбільших профспілок країни почався масовий страйк держслужбовців. У загальній складності висловити своє невдоволення політикою уряду в трудовій сфері запрошені 5,2 млн. чоловік, зайнятих в державному секторі національної економіки, - передає ІТАР-ТАРС.

"Вперше з тих пір, як працює нинішній уряд, проходить мобілізація трудящих такого масштабу", - зазначив профспілковий лідер Тьєррі Лепаон, який найближчим часом очолить Загальну конфедерацію праці (ВКТ) - найбільша профспілка країни.

Однією з основних вимог до влади є перерахунок замороженого з 2010 року індексу, службовця основним критерієм при визначенні розміру зарплат бюджетникам. Крім того, протестуючі висловлюють невдоволення тим, що політика зі створення нових робочих місць в "пріоритетних міністерствах" - юстиції, внутрішніх справ, освіти - веде до скорочення кадрів у інших відомствах. Нарешті, вони виступають за скасування нововведення попереднього уряду, згідно з яким тепер перший день невиходу на роботу через хворобу не оплачується.

За даними, які наводить ВКТ, вже вранці в багатьох держустановах Франції відзначалися "істотні порушення роботи". Страйк торкнувся, зокрема, адміністративних установ, підприємств громадського харчування, дошкільних навчальних закладів у ряді міст, включаючи Париж, Бордо і Тулузу.

Всього в рамках загальнонаціонального дня протесту по всій Франції заплановано близько 120-ти вуличних акцій. Головна хода пройде в середині дня в столиці: демонстранти пройдуть колоною вулицями міста.

Нинішня акція, вважають у профспілках, повинна стати для них додатковим аргументом напередодні переговорів з профільним міністерством, на яких озвучені сьогодні проблеми будуть обговорюватися предметно. Дискусії відбудуться через тиждень, відразу після чого планується проведення нової акції. Якщо вимоги почуті не будуть, профспілки обіцяють збільшити масштаби страйку.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини