RU

У джунглях Амазонії спалили індіанське поселення з усіма жителями

30.08.2012, 15:26
У джунглях Амазонії спалили індіанське поселення з усіма жителями - Фото
Яномамі. Фото: ru.tsn.ua

У тропічних лісах Венесуели в результаті підпалу села Іротатері загинули більше 80 людей - практично все її населення. Наразі відомо лише про трьох вцілілих, повідомляє ТСН.

Місцеві жителі звинувачують у масовому вбивстві золотошукачів. Підпал, на їхню думку, могли влаштувати з метою залякування племені. Раніше жителі Іротатері неодноразово скаржилися, що шукачі дорогоцінного металу претендують на їхні землі.

Представники індіанської громади звернулися до влади з проханням проконтролювати розслідування цієї справи і покарати винних.

Плем'я індіанців яномамі - нащадків споконвічних жителів тропічних джунглів у дельті Амазонки - знаходиться на межі вимирання. Вони живуть в непрохідних тропічних лісах, глухих, віддалених від узбережжя районах на кордоні Бразилії та Венесуели. Поселення розташовані на круглих розчищених майданчиках між річковою гладдю і суцільною стіною джунглів. У невеликих селах живе по 40-45 людей, в найбільших - до 250-ти. За підрахунками етнографів, у світі залишилося близько 8500 яномамі. Основна їжа індійців - банани і маніока - вона становить дві третини їх убогого раціону. Попіл покійних одноплемінників теж їдять, засипаючи в миску з банановою кашею. Індіанці вірять, що з'їдений родич продовжить своє життя в їх тілах і зміцнить родинні зв'язки племені.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини