RU

У Держдумі пропонують назавжди перейти на зимовий час

20.09.2012, 13:38
У Держдумі пропонують назавжди перейти на зимовий час - Фото
Фото: EPA
У Держдуму РФ сьогодні внесений законопроект про перехід на зимовий час без подальшого сезонного переводу стрілок. Автором ініціативи виступив голова думського комітету з охорони здоров'я Сергій Калашников (ЛДПР), - передає ІТАР-ТАРС.

На думку парламентарія, ця ініціатива може бути швидко прийнята депутатами, і вже цієї осені Росія переведе стрілки на годину назад. "В уряді РФ розуміння з цього питання є", - підтвердив він.

"Ми пропонуємо перевести годинник на годину назад, на зимовий час, тоді 54 регіони будуть жити по астрономічному часу", - зазначив Калашніков. "При цьому сезонний перехід на літній час пропонується скасувати", - додав він.

Одночасно сьогодні депутати від фракції ЛДПР внесли на розгляд палати по суті аналогічний законопроект, яким пропонується перевести стрілки годинника на одну годину назад, встановивши московський час, як "час географічного часового поясу плюс одна година". "Таке встановлення московського часу і, як наслідок, місцевого часу дозволить повністю використовувати світловий день в літній період і скоротити негативний вплив короткого світлового дня в зимовий", - йдеться в пояснювальній записці.

Голова думського комітету з праці, соціальної політики і справ ветеранів Андрій Ісаєв припустив, що "вони багатьма будуть підтримані, тому що це буде більш комфортно, ніж постійно жити в літньому часі". "Це дозволило б не вставати школярам ні світ ні зоря, - зазначив депутат. - Мені здається, це поєднується з бажанням відмовитися від постійних змін, яке було реалізовано в минулий раз (коли змінювалося відповідне законодавство), і одночасно встановлює більш зручний і комфортний зимовий час ". "Мені здається, пропозиція хороша", - сказав Ісаєв, обмовившись, що це його особиста думка.

Нагадаємо, критики літнього часу говорять про негативний вплив переведення годинників на здоров'я людей і вказують на те, що економічна користь літнього часу не доведена. У Росії щорічний перехід на літній час існував до літа 2011 року, коли перехід на зимовий час був скасований і літній час став постійним. За даними соціологічних опитувань, більшість населення Росії виступала і продовжує виступати проти переведення стрілок годинника, хоча з питання, який час прийняти за основу для часового поясу, думки розділилися.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини