У Давосі назвали головні світові ризики 2017 року

11.01.2017, 16:37
У Давосі назвали головні світові ризики 2017 року - Фото
Екстремальні природні явища - один з основних ризиків (фото - EPA)

Основними ризиками для людства в 2017 році експерти назвали екстремальні погодні явища, вимушену масову міграцію і терористичні атаки

Основними ризиками для людства в 2017 році експерти Всесвітнього економічного форуму назвали екстремальні погодні явища, вимушену масову міграцію і терористичні атаки, передає Бі-бі-сі.

Щорічна доповідь про світові ризики була представлена на зустрічі неурядової організації в Давосі.

У п'ятірку ризиків, ймовірність яких висока, автори доповіді також внесли природні катастрофи і великі шахрайства, пов'язані з маніпуляціями з базами даних.

За рік п'ятірка найімовірніших ризиків змінилася. У 2016 році експерти ВЕФ ставили на перше місце в списку потенційних небезпек широкомасштабну міграцію, а терористичних нападів взагалі не було в першій п'ятірці, їх місце займали "міждержавні конфлікти з регіональними наслідками".

У список також увійшли кібератаки, незаконна торгівля (в тому числі зброєю, радіоактивними речовинами, наркотиками, товарами, обіг яких заборонений або обмежений), міждержавні конфлікти і провали урядів.

Потенційними небезпеками, які в разі реалізації матимуть найбільш руйнівний ефект, експерти ВЕФ називають використання зброї масового ураження, екстремальні природні явища та природні катастрофи, водну і продовольчу кризи, а також безробіття.

У доповіді наводяться і різні довгострокові ризики, які з року в рік нікуди не зникають. Серед них - нерівність, яка веде до соціальної і політичної поляризації та, як наслідок, до слабкого зростання економіки і уповільнення технологічного прогресу.

Невдоволення політичною ситуацією в багатьох країнах породило і зростання підтримки популістів. Як пишуть експерти Давосу, особливо яскраво це явище проявилося в 2016 році.

Прикладами цієї небезпечної тенденції, на їхню думку, служать підсумки референдуму в Британії, на якому більшість жителів країни проголосували за вихід з ЄС, а також перемога на президентських виборах в США республіканця Дональда Трампа.

Експерти ВЕФ вважають, що зараз прийшов час задуматися про реформу ринкового капіталізму.

В цілому вони пишуть про необхідність суспільних змін: багато людей, особливо старше покоління і найменш освічена частина населення, відчувають, що залишилися позаду і не встигають за суспільними змінами. Це призводить до соціальних конфліктів, а в майбутньому може породити безліч нових ризиків, пишуть експерти.

У ВЕФ пишуть також про необхідність зберегти систему глобального співробітництва, яка останнім часом погано працює на тлі сирійської та інших проблем.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами