RU

У Бангладеш засуджені до смерті 150 військових

05.11.2013, 14:54
У Бангладеш засуджені до смерті 150 військових - Фото
Фото: ЕРА
Суд у Бангладеш засудив щонайменше 150 військовослужбовців до страти за кривавий заколот, влаштований прикордонниками в 2009 році.

823 військовослужбовців, вироки яким зараз виносяться в цивільному суді, раніше вже були укладені військовим трибуналом під варту за цей заколот.

Бунт спалахнув у столиці країни місті Дакка через невдоволення розміром платні та інших претензій. Він тривав 30 годин, у його ході загинули 74 людини, у тому числі 57 офіцерів. Підсудним було пред'явлено звинувачення у вбивстві, тортурах, змові та інших злочинах.

Заколот "бангладеських стрільців" розпочався з запеклої перестрілки. Крім того, прикордонникам вдалося збити армійський гелікоптер, який кружляв над казармами. Трупи убитих офіцерів вони скинули в каналізацію або зарили в неглибоких могилах. Повстання закінчилося через добу з невеликим, коли танки оточили казарми прикордонників, а прем'єр-міністр країни Шейх Хасина пригрозила вжити жорстких заходів, якщо бунтівники не здадуться.

Прикордонні війська Бангладеш налічують близько 70 тис. військовослужбовців, дислокованих в 42 таборах в різних регіонах країни. Безпосередньо на кордоні служить 40 тис. осіб. Рядові прикордонники були незадоволені своїм матеріальним становищем. У середньому бангладешський прикордонник отримує $ 70 на місяць - стільки ж, скільки урядовий чиновник низького рівня.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини