RU

У Білорусі блокують незалежні сайти

22.12.2014, 16:01
У Білорусі блокують незалежні сайти - Фото
Фото: ЕРА
У Білорусі вже три дні недоступні популярні суспільно-політичні сайти Хартія-97, Солідарність, Білоруський партизан (керований з Росії Павлом Шереметом) і Naviny.by інформаційної компанії БелаПАН.

Офіційні провайдери оголосили, що не мають до цього ніякого відношення. 20 грудня Міністерство торгівлі Білорусі призупинило роботу 13 інтернет-магазинів, звинувативши їх у невиконанні вимог про розміщення на своїх сайтах цін тільки в білоруських рублях, повної інформації про продавця, виробника та імпортера, реквізитів державної реєстрації індивідуального підприємця.

Робота інтернет-магазинів буде відновлена 24 грудня за умови виконання ними цих приписів. За рішенням оперативно-аналітичного центру при президенті Олександру Лукашенку, сайт onliner.by, який публікував поряд з новинами комерційну інформацію, був просто виключений з реєстру національної доменної зони - його звинуватили в порушенні торгових операцій в інтернеті.

Перша білоруська незалежна інформаційна компанія БелаПАН в своїй офіційній заяві, зазначила: "У нинішніх умовах блокування IP-адрес компанії БелаПАН, так само як і інших незалежних інтернет-медіа, ми розцінюємо як грубе зазіхання на свободу слова та ЗМІ в Білорусі".

Згідно з прийнятими 18 грудня поправками до закону про ЗМІ, до них віднесені всі інтернет-ресурси, а держава має право закривати доступ на будь-які сайти після винесення двох попереджень про допущені ними порушення. Вступити в силу закон повинен був 1 січня 2015 року.

Джерело: Радіо Свобода

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини