RU

У ВООЗ розповіли, що буде з COVID-19 після початку масової вакцинації

29.12.2020, 18:03
У ВООЗ розповіли, що буде з COVID-19 після початку масової вакцинації - Фото
Всесвітня організація охорони здоров'я (Фото: depositphotos.com)

Швидше за все, SARS-CoV-2 стане ендемічним, як і чотири інших коронавіруси людини, навіть коли вакцини буде запроваджено в США і Британії. Вірус продовжить мутувати в клітинах людини. Про це заявив голова консультативної групи Всесвітньої організації охорони здоров'я Девід Хейманн на підсумковому брифінгу ВООЗ за 2020 рік, пише  The Guardian.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

ДОВІДКА. Ендеміками називають види вірусів, що зустрічаються на дуже обмеженій території.


За словами глави програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій Марка Раяна, вірус може залишитися загрозою "в певній мірі", проте його небезпека в контексті ефективної програми глобальної вакцинації буде низькою.

Незважаючи на це, Раян сказав, що існування вакцини, навіть за її високої ефективності, не є гарантією усунення COVID-19.

"Ця пандемія була дуже серйозною... вона зачепила всі куточки планети. Але не факт, що наймасштабнішою", – повідомив він.

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан зазначила, що світу ще належить побачити, чи зменшать вакцини кількість хворих і чи допоможуть запобігти вони передачі вірусу загалом. Їх першочергове завдання – запобігання важким захворюванням і смертям.

Читайте також: COVID-19. Вакцина не гарантує повернення до нормального життя навесні – Королівське товариство

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини