RU

У Варшаві відкрили пам'ятник із Симоном Петлюрою: фото

10.11.2020, 08:34
У Варшаві відкрили пам'ятник із Симоном Петлюрою: фото - Фото
Пам'ятник в знак міжнародного співробітництва (джерело – мінікультури Польщі)

Вчора в столиці Польщі Варшаві відкрили пам'ятник "Перед Варшавською битвою", присвячений міжнародному співробітництву під час війни 1920 року. Представником України в скульптурній композиції став глава Директорії УНР Симон Петлюра, повідомляє Міністерство культури і національної спадщини Польщі.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Відкриття пам'ятника було приурочено до сторіччя з дня Варшавської битви, він символізує підтримку Польщі з боку Угорщини, Франції та України.

"Пам'ятник, який ми відкриваємо тут до 100-річчя Варшавської битви, є пам'ятником міжособистісної і міжнародної солідарності. Саме тоді поляки з угорцями, українцями, французами <...> захищали Європу від більшовизму. Ми тоді були всі разом", – зазначив заступник міністра культури Пйотр Глинський.

Скульптор зобразив представників чотирьох народів: маршала Юзефа Пілсудського з боку Польщі, Пала Телекі – прем'єра Угорщини, президента Франції Шарля де Голля і українського Симона Петлюру.

ДОВІДКА. Варшавська битва, відома також як "Диво на Віслі", стала одною із ключових битв Радянсько-польської війни 1919-1921 років. У цій битві в серпні 1920 року Польща змогла зупинити наступ Червоної армії і зберегти свою незалежність.

Читайте також: У Празі демонтували пам'ятник радянському маршалу Конєву

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини