RU

У центральній Африці почалася війна

29.10.2008, 08:58

На сході Демократичної Республіки Конго знову спалахнула війна. Почалися активні бойові дії повстанців проти урядової армії і миротворців ООН. Вони наступають на Гому (адміністративний центр провінції Північне Ківу). У відповідь міжнародні сили ООН практично не чинять опору. Про це передають "Вести".

Район бойових дій покидають тисячі біженців. Лідер повстанців - Лоран Нкунда, колишній генерал урядової армії, організував наступ на Гому, незважаючи на підписану у січні угоду про припинення вогню.

Він звинувачує владу у тому, що вони належно не захищають його плем'я тутсі від колишніх солдат-хуту з урядової армії Руанди. Генерал Нкунда заявляє, що не обмежиться сходом країни і збирається "звільнити" всю країну.

Ворожнеча між центральноафриканськими народами хуту і тутсі вже призводила до воєн в Уганді, Руанді і Бурундії, а також до 4-річної війни на сході Демократичної Республіки Конго (ДРК), в яку було втягнуто близько дюжини країн Африки.

ДРК (колишній Заїр) - друга за величиною країна Африки, надра якої багаті запасами алмазів, золота, кобальту та інших рідкоземельних металів. ДРК звинувачує Руанду у відправці військ на допомогу повстанцям Нкунди.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини