RU

У Тегерані Ахмадінежада зустріли як героя

21.04.2009, 17:15

Повернення в Іран Президента країни Махмуда Ахмадінежада з конференції ООН щодо расизму в Женеві перетворилося у сенсаційний прийом. Іранська преса називає візит Президента в Швейцарію "останньою кулею в мозок Заходу".

Як передає канал "Вести", крім Віце-президента, представників уряду і парламенту в тегеранському аеропорту "Мехрабад" зібралася велика кількість молоді, студентів. Вони, як передає іранська телерадіокорпорація, "тепло вітали Президента країни і його супровід".

М.Ахмадінежад, котрий раніше закликав стерти Ізраїль з карти світу, цього разу назвав єврейську державу "найжорстокішим і расистським режимом", що викликало обурення ряду делегатів від європейських країн, які на знак протесту залишили залу засідань.

Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що іранський лідер використав свою промову "для звинувачень, роз'єднання і навіть провокації, що повністю суперечить меті форуму". Через позицію іранського лідера про бойкот зустрічі зазделегідь заявили кілька країн, в їх числі - Австралія, Німеччина, Ізраїль, Італія, Канада, Нідерланди, Нова Зеландія, Польща і США, а делегація головуючої в ЄС Чехії залишила конференцію раніше, у вівторок.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини