RU

У світі зростає незадоволеність демократією - дослідження

29.01.2020, 18:10
У світі зростає незадоволеність демократією - дослідження - Фото
Ілюстративне фото - EPA

Незадоволеність жителів розвинених країн станом демократії у своїх країнах досягла піку за останні 25 років. До такого висновку прийшли дослідники Кембріджського університету, повідомляє ВВС.

Академіки проаналізували те, що, за їхніми словами, є найбільшим у світі обсягом даних про ставлення до демократії, - 3500 соцопитувань, в яких взяли участь чотири мільйони людей.

Особливо високий рівень незадоволеності демократією - в США і Великобританії.

Центр майбутнього демократії в Кембриджському університеті відстежує погляди на демократію з 1995 року. Цифри за 2019 рік показують, що частка незадоволених зросла з 48% до 58%, що є найвищим зареєстрованим рівнем.

Дослідження, що охоплює 154 країни світу, засноване на опитуванні людей, чи задоволені вони демократією в своїх країнах.

Задоволеність демократією росла в останні десятиліття 20 століття, відзначають дослідники.

Але за останнє десятиліття цей показник став негативним - незадоволених стає все більше.

У дослідженні зазначається, що це може бути політичним наслідком економічної кризи 2008 року, сплеску занепокоєння з приводу ситуації з біженцями 2015 року та "провалів зовнішньої політики".

Один з авторів дослідження, доктор Роберто Фоа попереджає про втрату довіри до демократії і каже, що зростання популізму є не стільки причиною, скільки симптомом цього.

Наприклад, у Великій Британії частка незадоволених демократією в 1995 році становила 47%, в 2005 році - 33%, в 2019-м - 61%.

"Якщо довіра до демократії знижується, то це тому, що демократичні інститути не змогли впоратися з деякими з основних криз нашої ери - від економічних криз до загрози глобального потепління", - сказав Фоа.

Згідно з останнім опитуванням, 52% громадян України вважають, що демократія є найбільш бажаним варіантом державного устрою для України. Водночас протилежної думки - що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим - дотримуються 20%, ще 19% відповіли, що для них не має значення, демократичний режим у країні чи ні.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини