У Судані стався військовий переворот, президента заарештували

У Судані стався військовий переворот, президента заарештували - Фото
Фото: EPA
11.04.2019, 10:43

Командування армії Судану вирішило відсторонити президента Омара аль-Башира, який правив майже 30 років. Той погодився піти увідставку

У Судані сьогодні, 11 квітня, відбулася зустріч командування армії країни, на якій військові вирішили відсторонити багаторічного президента Омара аль-Башира і його оточення. Про це повідомляє  Al-Hadath.

Група військовослужбовців зараз знаходиться в будівлі держтелерадіокомпанії в другому за величиною місті Судану - Омдурмані.

За даними Al-Hadath, командування готується зробити важливе оголошення в ефірі, його обіцяють розповсюдити найближчим часом.

Вчора в столиці Судану Хартумі під час антиурядових протестів загинули 11 осіб, у тому числі шість представників провладних сил. Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозогінний газ.

Зараз в Судані закритий столичний аеропорт, заарештований екс-міністр оборони країни, чинний губернатор провінції Хартум Абдель Рахім Мохаммед Хуссейн. Місцеві ЗМІ повідомляють також про арешт охорони президента і колишнього віце-президента країни Алі Осман Таха.

За останніми даними, президент Омар аль-Башир вже заарештований. Також заарештовані чинні та колишні чиновники з оточення президента, в тому числі глава президентської гвардії і глава партії Національний конгрес.

Reuters пізніше повідомив, що президент погодився залишити свій пост.

До поділу Судан був найбільшою африканською країною, зараз це третя по території держава.