RU

У США знайшли "мікрокосмоc життя" всередині незвичайних грибів - фото

03.06.2020, 15:49
У США знайшли
Фото: прес-служба NASA

У майже позбавленому життя басейні гейзерів Норріс на території Єллоустонського нацпарку в грибах виду Pisolithus arhizus проживають бактерії, які вміють "поїдати" багато токсичних речовин і виробляти при цьому енергію. Стаття про відкриття опублікована в журналі Microbiology Open, пише прес-служба NASA.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Гриб пізоліт безкореневий часто зустрічається в лісі, але, як з'ясувалося, також поширений у місці, де не можуть вижити ні дерева, ні навіть більшість мікробів.

Науковці дізналися, що всередині грибів живуть і бактерії, і водорості, й інші мікроорганізми: всі вони взаємодіють у замкнутій системі, причому деякі ділянки взагалі не містять кисню, а в інших його концентрація вчетверо вища, ніж в атмосфері.

У США знайшли "мікрокосмоc життя" всередині незвичайних грибів - фото

Серед розмаїття мікробів виявили і дві нові категорії. Ці бактерійні філи (в біології філ - рівень класифікації нижче царства і вище класу за рангом, - ред.) настільки нові, кажуть дослідники, що у них ще немає імен, і вони можуть "дати нове розуміння світу мікробів".

Дивіться фото: У Київській області знайдено гриб-гігант вагою майже 18 кг

Питання, звідки і як ці гриби та мікроби в них отримують енергію для життєдіяльності, залишається загадкою. Автори вважають, що відкриті всередині Pisolithus arhizus бактерії здатні поглинати елементи на зразок миш'яку. Розшифровка їх генома показала, що там є не тільки гени для створення механізмів отримання енергії з вуглеводнів, а й для поглинання широкого спектру токсинів (бензин, нафта, дизпаливо й інш., всього того, що забруднює ґрунт і ґрунтові води).

У США знайшли "мікрокосмоc життя" всередині незвичайних грибів - фото

Таким чином, ці мікроби можуть бути ключем до очищення стічних вод і токсичних матеріалів, вважають дослідники, й одночасно виробляти енергію.

"Те, що ми знайшли всередині цього гриба, вплинуло на наші міркування щодо здатності організмів виживати в інших світах", - підкреслили співробітники NASA.

  • Раніше екс-глава МОЗ Уляна Супрун дала рекомендації, як захиститися від вживання отруйних грибів і що робити в разі отруєння.

Читайте також: У двох містах США можна легально поїсти психоделічних грибів

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини