RU

У США з'явилася нова інформація про місцеперебування Усами бен Ладена

07.12.2009, 09:49

Розвідувальні служби США мають нову інформацію про місцеперебування Усами бен Ладена. Останнього разу аналогічні дані надійшли до ЦРУ декілька років тому. Помічник президента США з національної безпеки Джеймс Джонс розповів, що ватажок "Аль-Каїди" ховається у Північному Вазиристані і перебуває чи то на пакистанському, чи то на афганському боці кордону.

Як передають "Вєсті", у свою чергу, Міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що спецслужби не мають інформації про точне місцеперебування бен Ладена. До того ж у Білому домі вважають, що навіть якщо найрозшукуванішого у світі терориста так і не вдасться піймати, то навряд чи це вплине на загальний успіх військової операції в Афганістані.

Американські військові могли піймати Усаму бен Ладена в перші ж місяці афганської кампанії в 2001году, але в останній момент упустили його. Такий висновок міститься у доповіді Сенату США. Винуватцями названі колишній міністр оборони Дональд Рамсфелд і генерал Томмі Френкс, що очолював тоді Центральне командування збройних сил США. За даними розвідки, бен Ладен ховався у печерах Торі-Бору на сході Афганістану. Американці збиралися їх штурмувати, але в грудні 2001 року зупинили наступ. Д. Рамсфелд і Т. Френкс вирішили, що зосередитися треба на інших напрямах. Як вважають автори доповіді, це дозволило бен Ладену і його спільникам бігти у сусідній Пакистан, де він ховається досі.

Прем'єр-міністр країни Юсуф Гилані на спільній прес-конференції з британським колегою Гордоном Брауном за підсумками двосторонніх перемовин заявив про те, що міжнародний терорист Усама бен Ладен перебував на території Пакистану.

Тероризм і боротьба з ним: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини