У США вперше схвалили ліки на основі марихуани

26.06.2018, 13:42
У США вперше схвалили ліки на основі марихуани - Фото
Фото: unsplash.com

Американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) вперше дозволило застосування лікарського препарату на основі одного з канабіноїдів, що містяться в коноплях. Про це повідомляє Naked Science.

Препарат Epidiolex скорочує число нападів при двох рідкісних і важких формах епілепсії. В основі препарату Epidiolex - канабідіол (CBD), один з компонентів конопель. На відміну від тетрагідроканнабінола (THC), канабідіол не володіє психоактивними властивостями. Препарат виконаний у вигляді сиропу зі смаком полуниці, приймати його потрібно двічі на день.

Epidiolex розроблений для лікування двох важких форм епілепсії - синдрому Драве і синдрому Леннокса - Гасто.

Дослідження останніх років показали: пацієнти, які приймали CBD, рідше стикалися з нападами. Експерти FDA проаналізували результати трьох рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень застосування різних препаратів на основі CBD у пацієнтів з важкими формами епілепсії. У тестах брали участь 516 чоловік з синдромами Драве і Леннокса - Гасто. Epidiolex помітно знижував число нападів, найбільш частими побічними ефектами виявилися сонливість і зниження апетиту. Препарат дозволили застосовувати в терапії дітей у віці від двох років.

Препарат може з'явитися в продажу в США восени 2018 року. Європейські експерти в області охорони здоров'я також можуть дозволити застосування ліків при важких формах епілепсії - остаточне рішення приймуть весною 2019-го.

22 липня президент Польщі Анджей Дуда підписав Закон про протидію наркоманії, згідно з яким препарати з вмістом марихуани можна буде придбати в аптеках за рецептом лікаря.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса