RU

У США виявили два нові штами коронавірусу – ймовірно, вони більш заразні попередніх

13.01.2021, 21:25
У США виявили два нові штами коронавірусу – ймовірно, вони більш заразні попередніх - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Сьогодні, 13 січня, дослідники з Університету штату Огайо заявили про виявлення двох нових варіантів коронавірусу, які, ймовірно, з'явилися в США. Один із них всього за три тижні став домінуючим штамом у Колумбусі, штат Огайо. Про це повідомляє CNBC.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як і штам, уперше виявлений у Великобританії, мутації в США, вірогідно, роблять COVID-19 більш заразним, але не схоже, що вони зменшать ефективність вакцин, кажуть дослідники.

За їх словами, один з нових штамів, який виявлено лише в одного пацієнта в Огайо, містить мутацію, ідентичну переважаючому в даний час у Великобританії варіанту, зазначивши, що він імовірно виник у США.

Другий штам – його назвали Columbus – став домінуючим у місті наприкінці грудня – початку січня. Він включає три генні мутації, що раніше не зустрічалися разом у SARS-CoV2.

"Новий штам Columbus має ту ж генетичну основу, що і попередні випадки, які ми вивчали, але три мутації являють собою значну еволюцію", – сказав заступник голови відділу молекулярної патології у штаті Огайо і провідний автор дослідження доктор Ден Джонс.

Він підкреслив, що новий штам не пов'язаний із варіантами з Великобританії і Південної Африки.

Джонс додав, що поки рано стверджувати, наскільки більш заразним може бути штам у Колумбусі, але дослідники вважають, що він, ймовірно, більш заразний – виходячи з того, наскільки швидко він поширився.

Головний науковий працівник Медичного центру Векснера штату Огайо і співавтор дослідження Пітер Молер сказав, що немає даних, які б свідчили про те, що який-небудь із нових штамів вплине на ефективність існуючих вакцин.

Читайте також: 18 мутацій за 132 дні: коронавірус у пацієнтки на хіміотерапії швидко накопичив мутації

  • У грудні 2020 року в Англії виявили новий штам коронавірусу, що поширювався набагато швидше вже відомого. Однак даних про те, що він більш смертельний або не реагує на вакцину не надходило.
  • 6 січня у ВООЗ заявили, що британський штам зафіксували вже у понад 40 країнах.

Читайте також: Британські науковці оцінили, наскільки більш заразний новий мутантний штам коронавірусу

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини