RU

У США вивели гібрид коронавірусу і вірусу великої рогатої худоби. Це на користь

27.07.2020, 12:32
У США вивели гібрид коронавірусу і вірусу великої рогатої худоби. Це на користь - Фото
Ілюстративне фото: Yahya Arhab/EPA

Науковці всього світу отримали можливість прискорити всебічне дослідження нового коронавірусу, включно зі створенням вакцин і ліків: їх колеги з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі створили набагато менш небезпечний гібридний вірус. Він інфікує клітини і розпізнається антитілами, як SARS-CoV-2, але для дослідів із ним не потрібні лабораторії топ-рівня біозахисту.  Публікація доступна в журналі Cell Host & Microbe.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вірус, що викликає COVID-19, можна безпечно вивчати лише в місцях із кількома рівнями захисту (BSL-3), складними системами вентиляції, герметичними костюмами для всього тіла і респіраторами під тиском. Ці заходи дуже уповільнюють зусилля з пошуку способів боротьби з COVID-19, так як більшість учених не мають доступу до подібних лабораторій.

VSV - це вірус великої рогатої худоби, коней і свиней, що іноді заражає людей, викликаючи легку грипоподібну хворобу, яка триває від трьох до п'яти днів.

Читайте також: Починають випробовувати вакцину Arcturus проти коронавірусу: вистачає навіть мікродози

Виглядає схема приблизно так, як на ілюстрації нижче. У патогена беруть шматок генетичного коду, за яким здійснюється білок-шип оболонки, і вставляють його в геном "слабкого" вірусу-реципієнта замість аналогічного рідного гена. Оболонка останнього в результаті "ощетинюється" цим самим білком, але гібридний вірус уже не має патогенності SARS-CoV-2 через відсутність інших генів, необхідних для виникнення важкої хвороби.

У США вивели гібрид коронавірусу і вірусу великої рогатої худоби. Це на користь

Ілюстрація biomedfrontiers.org
Використовуючи сироватку тих, хто перехворіли COVID-19 та очищені антитіла, було показано, що гібрид розпізнається імунітетом багато в чому як справжній вірус SARS-CoV-2. Антитіла виробляються і проти інших білків SARS-CoV-2, але саме антитіла проти білка-"шипа", ймовірно, найбільш важливі для захисту.

Експерименти з гібридом можна проводити в лабораторіях меншого рівня біозахисту (BSL-2).

"У нас ніколи не було такої кількості запитів на отримання наукового матеріалу в такий короткий період часу. Ми передали вірус дослідникам в Аргентину, Бразилію, Мексику, Канаду і, звичайно, на всій території США. Є запити з Британії і ФРН", - розповіли автори гібрида VSV-SARS-CoV-2.

На основі такого сурогатного вірусу в Ізраїлі вже створили вакцину VSV-ΔG-S.

Читайте також: Науковці запропонували оригінальний метод лікування герпесу. Це дійсно незвично

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини